Červená čočka

25.10.2010 19:59

Luštěniny by do našeho zdravého jídelníčku měly jednoznačně patřit, ale co dělat, když vás nepříjemně nadýmají nebo vám je po nich těžko? Vyzkoušejte červenou čočku. Červená čočka má nejenom krásnou barvu, ale také se rychle uvaří, můžete ji jíst během těhotenství nebo ji zařadit do jídelníčku malých dětí.

Tuto vynikající čočku seženete především v obchodech se zdravou výživou, ale začíná se nacházet také v normálních supermarketech. Červená čočka se prodává loupaná, je vydatným zdrojem bílkovin, má vysoký obsah vitamínu B, minerálních látek, jako je například fosfor, hořčík, vápník, železo, zinek nebo selen. V jídelníčku bude nápomocna při snížení LDL cholesterolu, je uznávaná jako prevence proti rakovině tlustého střeva. Diabetikům může být doporučena pro postupné uvolňování glukózy a je vhodná i pro lidi s bezlepkovou dietou. Červená čočka obsahuje vlákninu a rychle zasytí, proto ji vhodně zařazujme i do redukčního jídelníčku.

Vyzkoušejte tuto zajímavou potravinu například do polévky, pomazánek, těstovin, rýže nebo jen jako přílohu k nejrůznějším masitým pokrmům.

—————

Zpět